12 јун, 2018

ПРОГРАМ
Уторак, 12. јун 2018. године

Водитељ конференције: новинар Драган Илић

09:30 – 10:00

Регистрација учесника

10:00 – 10:30

Уводна обраћања

  • Габријела Грујић, помоћник министра, Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије
  • Леони Рајмерс, шеф Одсека за развојну сарадњу, Амбасада СР Немачке у Београду
  • Мирјана Ковачевић, руководилац Центра за едукацију, Привредна комора Србије

10:30 – 11:05

Уводни говор:

  • Томас Мејр, директор, Аустријски институт за развој образовања

11:05 – 11:10

Пројекција кратког филма

11:10 – 11:45

Пауза за кафу

11:45 – 12:45

Национални модел дуалног и предузетничког образовања – Развој и успостављање политике дуалног и предузетничког образовања и постојећа пракса

  • Габријела Грујић, помоћник министра, Министарство просвете, науке и технолошког развоја
  • Мирјана Ковачевић, руководилац Центра за едукацију, Привредна комора Србије

    уз подршку директорa школа и представника компанија који ће представити искуства у међусобној сарадњи:

  • Мира Лекић, в.д. директора Трговачке школе из Београда
  • Драган Ковачевић, експерт за тренинг, компанија „VIP mobile“
  • Миливоје Ђорђевић, директор Техничке школе из Власотинца
  • Владица Станковић, директор "Gruner Serbian" ДОО из Власотинца
  • Драган Туцаковић, директор Техничке школе из Ужица
  • Наташа Панчић, директор људских ресурса, Ваљаоница бакра Севојно

12:45 – 13:30

Експертски интервјуи и дискусија

  • Алпер Динцер, водећи економиста, Европска банка за обнову и развој: Модели сарадње између јавног и приватног сектора у учењу кроз рад у државама Западног Балкана
  • Стефан Томас, експерт за ССОВ, Европска фондација за обуку: Постизање усклађености измеђувештина и тржишта рада – могућа мисија?

    Интервјуер: Тина Шарић, директор, Иницијатива за реформу образовања у Југоисточној Европи

13:30 – 14:30

Ручак

14:30 – 15:30

Паралелне радне групе

  • Радна група 1 - Запошљавање
    Уводни говор: Милош Богуновић, менаџер људских ресурса, Карго-партнер, Лара Лебедински, истраживач, Фондација за развој економске науке и Институт економских наука и Тијана Самарџић, партнер за људске ресурсе, компанија „VIP mobile“

    - Рад у групи и дискусија
    Модератори: Ивана Ковачевић и Ана Стојановић, Привредна комора Србије

  • Радна група 2 - Управљање квалитетом
    Уводни говор: Гордана Ковачев, директор, Економско - трговинска школа Бечеј

    - Рад у групи и дискусија
    Модератор: Татијана Глишић, Завод за унапређивање образовања и васпитања

  • Радна група 3 - Проходност након средњег стручног образовања
    Уводни говор: Курт Шмид, истраживач, Аустријски институт за развој образовања

    - Рад у групи и дискусија
    Модератори: Јасминка Чекић Марковић и Дејан Станковић, Центар за образовне политике

  • Радна група 4 - Млади из осетљивих група и средње стручно образовање
    Уводни говор: Лида Кита, експерт за ССОВ и социјалну инклузију, Европска фондација за обуку

    - Рад у групи и дискусија
    Модератор: Јелена Марковић, консултант

15:30 – 16:15

Пауза за кафу и представљање резултата радних група

16:15 – 16:30

Испуњена мисија учења кроз рад - приче о успеху

  • Милош Татић, бивши ученик Техничке школе Пећинци и запослени у компанијиRobert Bosch d.o.o.
  • Золтан Кути, бивши ученик Техничке школе из Суботице и запослени у компанији Montavar Metalna Lola

16:30 – 17:15

Завршни говор: Како мудро приступити непредвидивој будућности?

  • Клименс Виленд, пројектни менаџер, Фондација Бертелсман

17:15 – 17:30

Затварање конференције

  • Ан-Катрин Хенчел, вођа пројекта „Реформа средњег стручног образовања у Србији“, Немачка организација за међународну сарадњу ГИЗ